Dlaczego harcerstwo?

Szkoła muzyczna, kursy tańca, kursy językowe, drużyna piłkarska, czy cokolwiek innego. Na brak propozycji zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży narzekać nie można. Każda z nich wydaje się w jakimś stopniu wartościowa. Czy harcerstwo wyróżnia się na ich tle?

 

            Czym jest harcerstwo trudno napisać. To trzeba przeżyć. Jednak, aby ktoś, kto nigdy nie doświadczył tej „Wielkiej Przygody”, a chciałby wiedzieć, można napisać: „Jest to ruch wychowawczy, który w oparciu o Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie, wychowuje młodego człowieka do dojrzałych postaw ludzkich i obywatelskich”. – Zabrzmiało super poważnie… Ale z perspektywy harcerza z tego zdania liczy się tylko „Prawo i Przyrzeczenie Harcerskie” – reszta, choć nadal obecna kojarzy się z dobrą zabawą.

 

Główną zaletą Harcerstwa jest to, że kształtuje człowieka, wyrabia jego charakter i siłę woli. Harcerz nie jest przeciętniakiem, nawet jeśli nie ma najlepszych stopni w klasie. Harcerz to człowiek na którym można polegać, jest wiarygodny, solidny, uczynny, samodzielny… Może nie od razu, ale z każdym tygodniem, z każdym rokiem przynależności do drużyny, te cechy coraz bardziej uwidaczniają się w młodym człowieku. Jeśli chcesz by Twoje dziecko również je posiadło – skontaktuj się z nami. Wskażemy Ci najbliższą drużynę dla Twojego dziecka.

 

A może… Twoje dziecko ma już swoją ekipę, która mogła by stać się zaczątkiem czego większego? Może szukasz okazji do tego, by spędzać ze swoim dzieckiem więcej czasu? Zachęcamy Cię – skontaktuj się z nami. Nauczymy Cię jak być drużynowym!

 

Jeśli jesteś rodzicem, zadajesz sobie pewnie pytanie – czy warto, by moje dziecko było harcerzem. Aby spróbować sobie na nie odpowiedzieć przeczytaj kilka kolejnych punktów:

  • Harcerstwo daje Twojemu dziecku grupę rówieśniczą, która pracuje w ciągłym kontakcie z pełnoletnim wychowawcą (instruktorem)
  • Harcerstwo stawia na całościowy rozwój Twojego dziecka. Fizyczny, intelektualny, emocjonalny i duchowy, w zgodzie z wyznawanymi przez Ciebie wartościami
  • Harcerstwo daje okazję przeżycia Przygody na biwakach i obozach
  • Harcerstwo uczy Twoje dziecko samodzielności i odpowiedzialności za podejmowane zadania

 

Jeśli jesteś młodym człowiekiem, który nie wie, czy to aby na pewno dla niego sprawa.

  • Jako Harcerz stajesz się członkiem ekipy
  • Jako Harcerz, poprzez udział w imprezach ZHR-u, zyskujesz szanse poznania ludzi z całej Polski i świata
  • Jako Harcerz zyskujesz szansę do tego, by przeżyć takie rzeczy, że gdy będziesz opowiadał o tym kumplom w szkole, to będą słuchali Cię z zapartym tchem